Psihološko svetovanje poteka tako, da se na začetku obravnav s klientom jasno opredeli problem in zastavi cilje, ki bi jih radi dosegli. Vloga klienta v svetovalnem procesu je, da skozi pogovor iskreno izrazi svoje misli, doživljanje in občutke, ki so vezani na problem. S pozicijo sprejemanja se klienta podpira pri izražanju o sebi in raziskovanju problema. Hkrati pa se mu pomaga ozavestiti notranje delovanje miselnih procesov in občutkov. Tako se klient razbremeni čustvene stiske ter pridobi višje zavedanje o svojem delovanju in o problemu, ki ga želi rešiti.
Cilj svetovanja je, da se izboljša klientovo psihofizično stanje, razbremeni teža notranjega doživljanja, dvigne njegova samozavest in izboljša samopodoba, spremeni neadekvatno vedenje, kar mu pomaga v osebnostnem razvoju ter izboljša kvaliteta življenja. V svetovalnem procesu bo klient osvojil veščine in tehnike, ki mu bodo v prihodnosti olajšale spoprijemanje z različnimi življenjskimi situacijami in problemi.
Vsem – odraslim, mladostnikom, otrokom, družinam in partnerjem, ki so se odločili, da je čas za spremembo in menijo, da ob tem potrebujejo pomoč.
Individualno svetovanje ob:
Skupinsko svetovanje za:
družine ob:
partnerje ob: